Oprogramowania

  • Nowoczesne technologie

Świat idzie do przodu, technologie także. A właściwie to dzięki technologiom świat idzie do przodu. Dzisiaj można nie tylko tworzyć bardzo precyzyjne projekty tego co ma powstać, ale także można i na odwrót. To znaczy, że bierzemy gotowy już obiekt i tworzymy jego projekt, nawet bez dotykania przedmiotu. Jak to możliwe? Wszystko dzięki takiemu urządzeniu jak skaner 3D.

Działa on idealnie i niemal się nie myli. Wykorzystywany jest niemal we wszystkich możliwych dziedzinach. Sprawdza się doskonale w przypadku bardzo delikatnych przedmiotów czy eksponatów, których nie mona dotknąć ze względów ich bezpieczeństwa. Taki skaner 3D na odległość potrafi ustalić wymiary współrzędnych X,Y,Z a także wykonać odpowiednią siatkę.

Wszelkie dane są gromadzone w pamięci i przetwarzane na wirtualny obiekt w postaci siatki trójkątów. Dzięki takiemu urządzeniu jak skaner 3D można tworzyć projekty czegoś, co zostało już stworzone. Owe przedmioty można dowolnie udoskonalać, modyfikować i robić z nimi absolutnie wszystko co tylko przyjdzie nam do głowy. Tak właśnie działa to urządzenie. Choć oczywiście jest specjalistyczne i nie każdy potrzebuje go do powiedzmy domowych celów.

  • Zastosowanie w wielu dziedzinach

Technicy pracujący  przy tworzeniu różnorakich projektów przemysłowych mają sporo pracy. I wcale nie wynika to z tego, że muszą siedzieć nad kartką papieru z ołówkiem w ręku i precyzyjnie wszystko rysować i do tego obliczać. Dzisiaj tym wszystkim zajmują się specjalistyczne programy komputerowe, takie jak chociażby unigraphics. No a praca zna nich polega na tym, żeby wprowadzać im odpowiednie dane no i kontrolować to co robią.

Oczywiście takie technologie znacznie przyspieszają pracę ale  jednocześnie zmuszają do wytężonego myślenia. Bo to naturalne, że skoro praca idzie szybciej, to trzeba także nadążać z pomysłami. W jakich dziedzinach wykorzystuje się przede wszystkim program unigraphics? Otóż znajduje on bardzo szerokie zastosowanie we wszelkiego rodzaju wzornictwie i stylizacji i w projektach. A projekty zarówno od tych mechanicznych poprzez projekty opakowań na przykład na jogurty.

Program unigraphics umożliwia także bardzo przydatną symulację mechaniczną, która daje ogląd projektu w wielu wymiarach na ekranie komputera. Dzięki temu znacznie łatwej jest nanieść konieczne poprawki przed wdrożeniem projektu do produkcji. Jest to bardzo praktyczne i oszczędne z punktu widzenia kosztów produkcji.

  • Zamiast kartki i ołówka

Technologie komputerowe są bardzo praktyczne i pożyteczne pod warunkiem, że człowiek umie je obsługiwać i wie do czego służą. Nie sposób wydać ogromne pieniądze na najbardziej nowoczesne i innowacyjne oprogramowanie skoro nie będzie kogoś kto zapanuje nad całą technologią i wykorzysta ją w maksymalny sposób. Ale nie po to przecież kończy się specjalistyczne studia, żeby nie umieć chociażby obsługiwać CAD CAM. To specjalistyczne oprogramowanie komputerowe wykorzystywane jest przede wszystkim przy projektowaniu technicznym w takich zakresach jak elektryka, budownictwo czy mechanika.

Technologia CAD CAM umożliwia między innymi komputerowe odwzorowywanie daje konstrukcji. Poprzez wprowadzenie wszystkich geometrycznych oraz wszystkich dynamicznych określających dany przedmiot program ten tworzy swego rodzaju makietę danego przedmiotu. Wykonuje także specjalistyczne i bardzo dokładne pomiary i obliczenia, które dają gwarancję trwałości i wykonalności danego projektu.

Cyfrowe modelowanie, wykonywanie dokumentacji rysunkowej danego projektu to fantastyczne cechy programu CAD CAM, ułatwiające w znaczny sposób pracę konstruktorów oraz techników.

Dodaj komentarz