Najczęściej spotykane elementy balustrad

Najczęściej spotykane elementy balustradNajczęściej spotykamy barierki z drewna, stali, szkła czy betonu. Jeśli decydujemy się na wymianę starej balustrady bądź założeniem nowej, nie powinna ona odbiegać wyglądem od barierek naszych sąsiadów. Dla estetyki całego budynku zachowajmy odpowiednie proporcje i kolorystykę. W prywatnych domach mamy większe pole do popisu, ale nie zapominajmy o dobrym stylu i tutaj ogranicza nas styl domu, jego proporcje i kolor elewacji i okien.

W kwestii walorów estetycznych naszego pomieszczenia, czy balkonu decydujące znaczenie ma balustrada oraz jej wypełnienie. Jeżeli jeszcze nie mamy wypełnionej balustrady, to warto udać się do sklepu po elementy do balustrad. Na wypełnienie balustrad możemy wybierać różne elementy np.; elementy kute bądź ze stali nierdzewnej. Najczęściej jednak stosuje się tralki pionowe lub listwy poziome. Ostatnio modne, jako element do balustrad jest szkło.

Do takiego wypełnienia stosowane jest specjalne szkło hartowane, które jest albo bezbarwne albo kolorowe, które powierzchnie może mieć gładką, przezroczystą lub piaskową. Można użyć także szkła artystycznego, które jest bogato zdobione czy nawet grawerowane w różnorodne wzory, zazwyczaj według wymagań zainteresowanego ich wykonaniem klienta.